1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (0 kişi oy verdi)
Loading...

Muratlı Tesisatçı

Tıkanıklık sorunları, tuvalet ve banyonuzu kullanmanıza engel olarak, hayatınızı zorlaştıran, hem kendi sağlığınızı hem de çevre sağlını tehdit eden problemlerdir.

Tıkanıklıklar büyük çoğunlukla giderlere yabancı maddeler ve atıkların birikmesiyle ortaya çıkar. Bireyler genellikle bu tıkanıklıkları kendi çabalarıyla açmaya çalışır. Tıkanan giderlerin çoğu klasik pompalama gibi yöntemlerle açılmayabilir.  Tuvalet ve banyo tıkanıklıklarını gidermede profesyonel destek gerekebilir.
Tuvalet ya da banyo tıkanıklığını açma işleminin büyük tadilat işlerine dönüştüğü vakalar oldukça fazladır.

Ancak “BATI TESİSAT” olarak biz bu durumun önüne geçebiliyoruz. Son teknoloji ürünü cihazlar ve uzman kadromuz ile sistemdeki sorunu kırıp dökmeden tespit ediyoruz. Kameralar ve bilgisayar destekli cihazlarımızla,  yapınıza zarar vermeden, hiçbir yeri kırmadan dökmeden, tıkanmaları açıyoruz. Üstelik 7/24 hizmet sunarak Tekirdağ’da tıkanıklığa son veriyoruz.

Tuvalet tıkanıklığı, banyolarda en sık karşılaşılan, tamirat gerektiren sorundur. Tıkanıklıkların en büyük nedeni de klozetin içine atılan sert ve yabancı cisimlerdir. Tuvalet kağıtları bile önemsiz görünse de zamanla birikerek ciddi tıkanıklıklara yol açabilir. Genellikle aşırı tuvalet kağıdı, temizlik bezleri, ıslak mendil ve bebek bezi gibi cisimler tıkanıklığa sebep olmaktadır. Tıkanıklıklar, uzun süre tuvaletinizi kullanmamanızı sağladığı gibi sizi sağlıksız koşullar içinde yaşamak zorunda bırakabilir.

Lavabo & Banyo & Mutfak Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı, yapılarda önemli sorunlardan biridir. Tıkanıklık arızası meydana geldiğinde lavabo kullanılamaz ve hayatımızı zorlaştırır. İleri hatlarda oluşan lavabo tıkanması daha da önemli bir sorundur. Yapılarda atık su ana hatlarında tıkanma olursa lavabodan suyun geri basma riski de vardır. Bu da oturulan bir daire için kötü sonuçlara yol açar. Lavabo tıkanma sorununa bir an önce müdahale edilip tıkanıklığın açılması gerekmektedir. Lavaboda bir miktar su birikmesi önemsiz görünse de bir süre sonra daha büyük sorunlara neden olacağının göstergesidir.

Lavabo tıkanıklığında öncelikle lavabonun ne için kullanıldığı önemlidir. Mutfak lavabosu ile banyo lavabosunun tıkanma sebepleri farklıdır. Banyo lavabosunda ve banyo giderinde mutlaka süzgeç bulunmalıdır.

Özellikle eski binalarda lavaboların gider boruları gırtlak borusu dediğimiz spiral borulardan yapılmıştır, Oysa ki lavabo giderlerinde en az 50 mm çapında pvc, pimaş boru kullanılmalı ve yeterli eğim ile döşenmeli. Yapınızın lavabo atık su gideri hortum ile döşenmiş ise tıkanma sorunları daha kolay ve daha sık meydana gelir.

Basınçlı su makine yardımı ile lavabo tıkanıklığının açılması

Tıkalı bölgeye yüksek basınçlı suyun makineler yardımı ile basılması işlemidir. Su boruya hapsedilir ve basınçla birlikte tıkalı bölgede kuvvet oluşur sorun bu şekilde çözülür. Fakat tıkanıklık sebebi tıkanmaya neden olan nesne katı ise (Örneğin :  boruda beton donması, sert metal bir parçanın dirsekte takılması gibi) bu gibi durumlarda tıkanıklık basınçla açılamayabilir. Hatta uygulama yapılıp açılmazsa yüksek basınçla boruya verilen su lavabodan tepecektir. Bu da evde büyük bir kirliliğe ve kötü kokunun yayılmasına sebep olur.

Lavabodaki tıkanıklığın sebebine önce kanal görüntüleme kamerası ile bakılıp tıkanan nesneyi görmek yararlıdır.

Spiral sistemli tıkanıklık açma makineleri  ile tıkanıklığın açılması

Spiral sistemli tıkanıklık açma makinesi tıkalı bölgeye ulaştığında nesneyi yada sebebi olan cismi parçalayarak lavabo tıkanmasını açar ve en doğru kesin çözümü sağlar. Daha sonra yine yukarıda belirttiğimiz gibi açılan lavabo gideri basınçlı su ile yıkanıp boru içi temizlenirse fayda sağlar.

Kimyasal ilaçla lavabo tıkanıklığı açılır mı?

Lavabo tıkalı durumda ise kimyasallar pek bir işe yaramayacaktır. Fakat lavabolar tıkanmadan önce bu kimyasallar belli zamanlarda kullanılırsa ileride olası tıkanma sorunlarını kısmen önler. Tıkanıklık sonrasında kullanılan bazı kimyasallar cisimlerin eriyip birbirine yapışması sonucu tıkanıklığın artmasına da neden olabilir.

Lavabo veya tuvalet tıkanıklıkları sağlığınız için büyük risk taşır. Yapacağınız işlem sırasında mikrop kapabilir ve ciddi rahatsızlıklara yol açılabilir.Sizde hem eviniz hem kendi sağlığınızı düşünüyorsanız Batı Tesisatı arayın.Biz işimizde uzmanlaş kadromuz ile siz müşterilerimiz için son teknolojik aletlerimizle evinize veya iş yerlerinize maddi zarar vermeden arızayı en kısa zamanda tespit edip gerekli çözümleri sunuyor ve en kısa zamanda gerekli işlemleri yapıyoruz.


BATI TESİSAT OLARAK NERELERDE HİZMET VERİYORUZ.?

BABAESKİ LÜLEBURGAZ VİZE MURATLI SARAY KAPAKLI ÇERKEZKÖY ÇORLU TEKİRDAĞ SİLİVRİ ve TÜM KÖYLERİNE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 ÇALIŞMA SAATLERİMİZ NEDİR?

 Profesyonel ve Eğitimli Kadromuz İle Siz değerli Müşterilerimize 7-24 HİZMET VERMEKTEN Gurur Duyarız

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment