1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (0 kişi oy verdi)
Loading...

Babaeski Lavabo Açma

Tıkanıklıklar genel olarak içine yabancı cisimlerin atılması veya atıkların birikmesiyle meydana gelir. Tıkanıklık günümüzde kolayca çözülebilen bir problem iken asıl önemli olan sizlerin ve çevrenin sağlığıdır. Tıkanıklık sorunları teknolojinin yardımıyla artık sorun olmaktan çıkıyor ancak tıkanıklıklardan dolayı meydana gelebilecek kirlilik evde yaşayan herkes için sağlık sorunlarına yol açabilir. Evlerde tüm giderler genellikle tek bir boruda birleşir bu nedenle ister lavabo tıkanıklığı olsun ister tuvalet tıkanıklığı olsun boruda biriken su taştığında her türlü mikroorganizmayı içerisinde barındırır.Kimyasallarla çözüm arayan müşterilerimiz için kimyasalların geçici problem giderici olduğunu belirtmek isteriz.Tıkanıklık en kısa zamanda tekrarlayacaktır.Tıkanıklık sağlık için ciddi hastalıklara sebep olmaktadır.Sizlerin ve çocuklarınızın sağlığını korumak için tıkanıklık problemlerinizde çıplak elle ve maskesiz müdahale etmek yerine ilk işiniz tesisatçınıza ulaşmak olmalıdır.

Batı Tesisat  tüm tıkanıklık sorunları ile mücadelede sizlerin yanında. Lavabo tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı ve pimaş tıkanıklığı problemlerinizde 7 / 24 bize ulaşabilirsiniz.

  • Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklıklarında en sık görülen sebep yiyecek artıklarının süzgeçsiz lavabolarda birikmesiyle meydana gelir, banyo lavabolarında da genellikle biriken saç ve kıllar tıkanıklığa neden olur. Evlerde önemli bir yeri olan lavabo kullanımının engellenmemesi için lavabolarda öncelikle mutlaka süzgeç bulunmalıdır ve dikkatli kullanılmalıdır. Lavabo tıkanıklıklarında suyun geri basması gibi problemlerle karşılaşılabilir, bu durum sağlığınızı ve evin temizliğini olumsuz yönde etkileyebilir. Suyun geri basması olayı genel olarak tıkanıklığın atık su ana boru hattında meydana geldiğini gösterir.

Lavabolarda kullanılan malzemeler de tıkanıklık konusunda önemlidir. Örneğin lavaboların gider boruları, tıkanmaya karşı uygun olarak seçilmeli. Bizler en az 50 mm çapında pvc, pimaş boru kullanımı öneriyoruz ve boru mutlaka uygun eğim ile döşenmeli. Lavabo atık su gideri hortum olan dairelerde genellikle tıkanıklıklar daha sık gözlenmektedir.

  • Kimyasal madde ile lavabo tıkanıklığı açılır mı?

Bu uygulama çoğunlukla tesisatçılara danışılmadan uygulanmaktadır. Biz kimyasal madde uygulamasını kesinlikle önermiyoruz. Çünkü kimyasal madde veya ilaç ile tıkanıklığın açılması için öncelikle tıkanıklığın sebebi bilinmelidir. Tıkanıklık sebebi eğer saç veya kıl birikmesi ise kimyasal madde herhangi bir etkileşimde bulunmayacaktır. Tıkanıklık nedeni kimyasal maddenin eritebileceği bir cisim ise bu kez eriyen cismin boruda yayılmasına ve tıkanıklığın artmasına sebebiyet verir. Diğer bir zararı ise tesisatın döşenmesi sürecinde kullanılan borunun kimyasal maddeler karşısında zarar görebilecek bir maddeden yapılmış olabilme ihtimalinde kimyasalın boruya zarar vermesidir.

 

  • Lavabo tıkanıklığı açma

Tüm tıkanıklık sorunlarında olduğu gibi ilkel yöntemlerin kullanılmasına artık son veriyoruz. Evde deneyeceğiniz yöntemler tıkanıklığın artmasına neden olabileceği gibi borulara da zarar verebilirsiniz. Borulara tel sokmak, sopa sokmak, kimyasal madde kullanmak tıkanıklığı gidermez ve boruların mekanik veya kimyasal olarak zarar görmesine neden olabilir.

Batı Tesisat kullandığı son teknoloji makineler ile tıkanıklığın meydana geldiği noktayı ve tıkanıklığa sebep olan cismin ne olduğunu belirledikten sonra uygun müdahale yöntemi ile tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Kullanılan kameralı izleme, tıkanıklık sorunun en önemli basamağıdır. Çünkü tıkanıklığın borunun hangi kısmında meydana geldiği mühim bir konudur, örneğin tıkanıklık suyun geri tepmesine neden olabilecek bir konumda ise su basmamak gerektiğini bize gösterir. İkincil bir avantajı ise tıkanıklığın sebebini bize gösterir. Tıkanıklık sebebi katı bir cisim olabilir, çeşitli birikintiler olabilir, beton olabilir veya uzun yıllar kullanımdan yorgun düşmüş boruların parçacıkları olabilir. Tıkanıklık sebebi olan cismi bilmek de bize hangi yöntemle lavaboyu açacağımızı gösterir.

Lavabo tıkanıklığı açma konusunda çeşitli makineli yöntemler uyguluyoruz.

Bu yöntemlerden birisi basınçlı su basma. Boru içine su hapsedilir ve makineli sistemle uygulanacak basınç ile tıkalı bölgeye kuvvet uygulanmış olur. Bu yöntem tıkanıklık katı ve ağır bir cisim ise uygulanmamaktadır. Lavaboyu açmayı bir kenara bırakın, basınçlı suyun geri tepmesine bile neden olabilir. Bu da evde kirlilik ve koku sebebi olarak karşımıza çıkar.

Bir diğer yöntem ise spiral sistemli tıkanıklık açma yöntemidir. Spiral yöntemi boruda tıkanıklığa neden olan katı cismin parçalanması yoluyla tıkanıklığı giderir. Öncesinde kameralı sistemle gözlenen katı cismin niteliğine göre spiral sistem uygulanmaktadır. Parçalanan cismin parçalarının daha sonra yine basınçlı su basma yöntemi ile borudan uzaklaştırılması gerekir. Tekrar bir tıkanıklığa sebep olmamak için spiral sistemden sonra basınçlı suyun kullanılması zorunludur.

 

BATI TESİSAT OLARAK NERELERDE HİZMET VERİYORUZ.?

 BABAESKİ LÜLEBURGAZ VİZE SARAY KAPAKLI ÇERKEZKÖY ÇORLU TEKİRDAĞ SİLİVRİ ve TÜM KÖYLERİNE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 ÇALIŞMA SAATLERİMİZ NEDİR?

 Profesyonel ve Eğitimli Kadromuz İle Siz değerli Müşterilerimize 7-24 HİZMET VERMEKTEN Gurur Duyarız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment