1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (0 kişi oy verdi)
Loading...

Lüleburgaz Sıhhi Tesisat

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

Kırma dökme işlemi gerçekleştirmeden kameralı robot cihaz ile su kaçağı tespiti ve tıkanıklık işleminizi gerçekleştiriyoruz.

Yapmış olduğumuz çalışmaları buraya tıklayarak Youtube adresimizden izleyebilirsiniz.


Hiç bir kırma dökme işlemi olmadan su kaçağı tespiti, tüm tıkanıklık işlemleri, ısıtma sistemleri söz konusu ise Batı Tesisat 7 gün 24 saat iş başında.Biz Batı tesisat olarak siz müşterilerimize sonsuz hizmet vermekten gurur duyarız.

 1. Doğal gaz tesisatı,
 2. Petek temizliği
 3. Isıtma tesisatı
 4. Temiz ve pis su tesisatı
 5. Daire tesisatı
 6. Noktasal su kaçağı tespiti
 7. Kameralı su kaçağı tespiti
 8. Tıkanıklık açma
 9. Kameralı robot cihazlar ile kırmadan dökmeden tıkanıklık açma
 10. İş yeri ve fabrika tesisatı

gibi bir çok konuda bizden yardım almak amacıyla veya servisimizden yararlanma amacıyla bizlere çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Batı Tesisat’a 7 gün 24 saat telefon numaramız dan veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz, randevu saatini siz belirliyorsunuz ve biz de tam olarak randevu saatimizde kapınıza geliyoruz. Kırmadan, dökmeden, robotlu, kameralı cihazlar ile tüm tıkanıklık işlemlerinizi, tüm tesisat işlemlerinizi ve ısıtma sistemleri işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Gelelim bilgilendirme aşamasına;

 • Sıhhi tesisat nedir?

Bir kuyudan veya kaynaktan elde edilen suyun, binalara ve dairelere iletilmesi, kullanım sonucunda elde edilen atık suyun ise dışarı atılması sırasında gerekli olan tüm boru hatları ağına sıhhi tesisat denir.

Temiz suyu günlük hayatın her alanında kullanırız ve yaşam için de vazgeçilmezdir. Bilim insanlarına göre insanlar susuz ancak 7 gün hayatta kalabilmektedir. Yalnızca insanlar için de değil tüm canlılar için, hayatın devamlılığı için temiz su her zaman şarttır. Doğal yollarla veya çeşitli sistemlerle kuyulardan çıkarılmakta, barajlarda biriktirilmekte veya farklı ülkelerden borularla ithal edilmekte olan su, kullanım alanlarımıza (ev, iş yerleri, sokak, banyo, mutfak) da temiz bir şekilde iletilmeli. Ülkemizde bu görevi hanelerin girişine kadar Devlet Su İşleri ve belediyeler üstlenmiştir. Peki binalara ve binalardan dairelere dağıtımında kim görevlidir diye sorarsanız, işte o kısım bizi ilgilendirmekte.

Sıhhi tesisat konusunda yapılan her işlem insan sağlığı düşünülerek yapılmalıdır. Örneğin baştan savma bir şekilde gider borusu döşenmesi giderin tıkanmasına ve tıkalı alanda mikroorganizma faaliyeti sonucu insan sağlığına zarar verecektir. Kullanılacak olan borular özenle seçilmeli son ar-ge çalışmaları dikkate alınmalıdır. Örneğin eskiden kullanılan pik borular paslanıp aşınabilir bir yapıda, asbest çimento borular ise kanserojen madde içermekte idi. Hal böyle olunca yapılan çalışmalar ile günümüzde plastik borular üretilip kullanılmaya başlandı.

Daha önce belirttiğimiz gibi sıhhi tesisat konusunda önce sağlık dikkate alınmalı ve titiz bir şekilde çalışılmalı.

 1. Sıhhi tesisat boruları döşenirken nelere dikkat edilmelidir?Borular döşenirken gelecekte oluşabilecek bir probleme karşı kolay ulaşılabilir yerlere konumlandırılmalı.Borular dışarıdan geçiyorsa izole edilmeli ve kış aylarında donmaktan korunmalıdır.Açıkta bulunan boruların sabitlenmesi gerekmektedir.Kullanılacak tesisat malzemeleri seçilirken insan sağlığı esas alınmalıdır.Sıhhi tesisatta asıl amaç dairelere suyun iletilmesi olduğu için, tüm hanelere suyun ulaştığından emin olunmalıdır.Suyun çeşitli sebeplerle (belediye alt yapısı vb.) basınçsız geldiği binalarda hidrofor kullanılmalıdır.
 2. Sıhhi tesisat malzemeleri nelerdir? Sayaç filtresi Dizayn atık su borusu Basmalı lavabo sifonu Lavabo evye sifonu Geniş ağızlı metal  eyve süzgeci Lavabo montaj vidası
 3. Sıhhi tesisat ile ilgili karşılaşılabilecek problemler nelerdir?

Su Kaçağı Nedir?

Aslında cevabını hepimizin bildiği üzere kullanım suyu olarak 2’ye ayırdığımız sıcak ve soğuk su tesisatlarında oluşabilecek kaynak hataları ve boru imalat hatalarından oluşan kaçakların yanı sıra, pis su kaçaklar ve su gider hatlarından döktüğümüz pis suyun ve temiz suyun borular ile gidere tahliye olması esnasında belirli sebeplerden dolayı ufak çatlaklar ya da kırılmaların oluştuğu yerlerden sızan sular su kaçağı olarak tanımlanmaktadır.

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarım?

Hanede veya iş yerlerinizde  su kaçağı olduğunu nemlenme, rutubet ve koku, sararma gibi durumlardan kolaylıkla anlayabilirsiniz. Banyomuzda tavanında oluşan kabarcıklar,parkelerde kabarma,tüm musluklar kapalı iken su sayacınızın dönüyor olması ve  kombi barının sürekli düşmesi de su kaçağı olduğunu gösterir. Su kaçağı küçük bir problem gibi gözükse de siz değerli müşterilerimiz için çok ciddi bir problemdir.Bu konuda ki yardımı yetkili ve belgeli kimselerden almanızı öneririz. Çünkü su kaçağı ev için ciddi bir sorundur ve çözüme kavuşturulması yeterli bilgi birikimi gerektirir.Biz  Batı Tesisat olarak işimizi profesyonelce yapıp müşterilerimizin yüzünü güldürüyoruz.

Neden Su Kaçağı Tespitinden Faydalanmalıyım ??

Su kaçağı tespitinden faydalanmış olmanız size maddi ve manevi kazançlar sağlar. Su kaçağı küçük görünse bile başlı başına büyük bir problemdir komşularınıza verdiğiniz rahatsızlıktan dolayı sıkıntıya düşebilirsiniz .Birde işin maddi boyutu var tabi. Atalarımızın sözüdür SU AKAR YOLUNU BULUR, su kaçağının nereden olduğunun cihazsız bulunması oldukça zordur evin kırılmadık yeri  kalmaz ancak su kaçağı tespiti yaptırırsanız maddi anlamda kazanç sağlar.

Su kaçağı tespiti yaparken kullanılması gereken cihazlar nelerdir ??

Su kaçağı tespiti yapılırken akustik dinleme cihaz, termal kamera, kanal görüntüleme ve dedektör cihazları kullanılabilir. Batı Tesisat olarak tüm gelişmeleri takip ederek ekipmanımızı yenilemekte ve hasarsız bir şekilde su kaçağı olan bölgeyi noktasal olarak tespit etmekteyiz.

Tuvalet, lavabo, klozet, mutfak giderlerinin tıkanmasının en büyük sebeplerinden birisi kullanıcı hataları ve tesisatçı hatalarından kaynaklanıyor ve birde evde küçük çocuklar varsa onlar tarafından yabancı cisimlerin atılmasından kaynaklanıyor. Tesisatçı hataları söz konusu ise iki türlü tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Birincisi tesisatçının hesap hatası sonucu çeşitli boruların hatalı yerlere konulması, ikincisi ise kalitesiz malzeme kullanması sonucu oluşur. Kullanıcı hatalı tıkanıklıklar ise genellikle giderleri temiz ve düzenli kullanmama sonucu meydana gelir. Örneğin banyo giderlerinde süzgeç olmaması sonucu saçların giderlerde birikmesi, lavabolarda yemek artıklarının borunun belirli bir noktasında birikmesi, tuvalet ve klozetlere yabancı cisimler atılması, ıslak mendil atılması hatta yuma halinde tuvalet kağıtlarının atılması dahi tıkanıklıklara neden olabilmektedir.

Tıkanıklık sorunlarının çözümü yine Batı Tesisat’ta. Lüleburgaz’da herhangi bir tıkanıklık sorununuzda 7 gün 24 saat bize ulaşıp randevu alabilirsiniz. Randevu zamanında gelip kameralı ve robotlu cihazlarımızla tıkalı bölgeye uygulayacağımız işlemler sonucu tıkanıklık derdinizden kurtulacaksınız. Dikkat ettiğimiz en önemli husus sizlerin sağlığı ve şeffaf çalışma prensibimiz. Yapamayacağımız hiç bir iş için yapabildiğimizi iddia etmeyiz, yapabildiğimiz her işi layığıyla ve titizlikle yerine getiririz.

 

 

Tesisata dair en güncel servis hizmetini ayağınıza getiriyoruz, Batı Tesisat ailesini takipte kalın!

Batı tesisat ekibinin uzmanlaşmış kadrosu bu işin eğitimini almış yenilikçiliğe açık ve her zaman müşteri memnuniyetini hayat felsefesi haline getirmiş bireylerdir.Biz teknoloji takip edip gerekli cihazlar ile sizlere tesisat alanında yardım ediyoruz.Arayın mutlu olun.

0541 737 22 66

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment