1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (0 kişi oy verdi)
Loading...

Su kaçağı nedir?

Aslında cevabını hepimizin bildiği üzere kullanım suyu olarak 2’ye ayırdığımız sıcak ve soğuk su tesisatlarında oluşabilecek kaynak hataları ve boru imalat hatalarından oluşan kaçakların yanı sıra, pis su kaçaklar ve su gider hatlarından döktüğümüz pis suyun ve temiz suyun borular ile gidere tahliye olması esnasında belirli sebeplerden dolayı ufak çatlaklar ya da kırılmaların oluştuğu yerlerden sızan sular su kaçağı olarak tanımlanmaktadır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir ?

batı tesisat

Su kaçağı evinizin veya iş yerinizin iç hatlarda veya her hangi bir yerinde rutubet ve nemlenme, su sızıntısı fayans üzerinde ki derzlerin arasında sararması gibi sorunlarla karşınıza çıkabilir. Bu sorunlar pis bir görüntüye, su sızıntısına ve kokuya sebep olur bunların önüne su kaçağı tespitini yaparak geçilir. Bu konuda ücretsiz bilgi almak için bize telefon numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Yan taraftaki yapmış olduğumuz işten örnek vererek daha açık bir şekilde görsellerle anlatmaya çalışalım.Evin sadece bir odasında çok kötü koku olduğu gerekçesi ile komşusunun tavsiyesi ile bize ulaştı, gelip bakar mısınız acaba neden kaynaklanıyor olabiliyor diye. Bizde gerekli ekipmanları alarak müşterimizin evine gittik sorunun banyodan çok az bir sızıntı göz yaşı damlası gibi sorundan kaynaklandığını dile getirdik. Müşterilerimizin evim pislenecek, zamanımızı çok alır mı, çok ses olur mu,komşularımız rahatsız olur mu  gibi kaygılarının önüne şu şekilde geçtik noktasal su kaçağı tespit cihazımızla yeri belirledik sonrasında su kaçağı bulundu, su kaçağının bulunduğu yer onarıldı ve sorun giderildi. Bu süre sadece 30 dakika sürdü müşterimizin memnuniyeti bizim için en büyük mutluluktur.

 

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlayabilirim ?

Su kaçağının oluşmasında ki sebepler ; Su tesisatının geçtiği bir yere çivi çakılması, rutubet olması, tesisatınızın eski olması,darbe alması, üst komşunuzun evinden sizin tavanda su birikintisi veya damlacıkların oluşması, duvarlarda nem veya rutubetin oluşması, su sayacınızın su vanaları (musluklar) kapalı olmasına rağmen hala su sayacının dönmesi,

evinizin veya iş yerinizin temeline zarar verebilecek göllenmelerin ve çamurların oluşması, bu gibi sorunlar bina içerisinde veya dışarısında oluşabilir. Bunların önüne noktasal su kaçağı tespiti ile geçilebilir. Bu da sizin için kar sağlar nasıl mı sorusunu duyar gibiyim. Su faturasının düşük gelmesine, pis kokuların oluşmamasına, rutubetten boyaların  dökülmemesine, küf oluşmamasına ve tabi ki binanızın temeline zarar vermemesine kadar uzanır. Buna benzer Sorularınız veya sorunlarınız var ise bize telefon, yorum veya mail yolu ile ulaşıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Neden Su Kaçağı Tespitinden Faydalanmalıyım ?

BATI TESİSAT

Neden su kaçağı tespitinden faydalanmalıyım diyorsanız. Atasözlerimizden yola çıkalım ”SU AKAR YOLUNU BULUR” kelimesi bize sıhhi tesisatta şunu ifade eder su sızıntısının nereden geldiğini sadece bakarak bulamayız. Bunun için tesisatın geçtiği yerleri kırarak bulmalısınız ki kaçağı görebilesiniz bazen bu da yeterli olmuyor basıncın düşük olduğu yerlerde su birikintisi göremeyebilirsiniz. BATI TESİSAT bu noktada devreye  giriyor ve sizlere müşterilerimize diyoruz ki her yeri kırmayın tesisatın geçtiği yerleri kırıp evi inşaat sahasına çevirmeyin ekstra zaman ve ücret ödemeyin.Önce bizden bilgi alın nokta atışı ile noktasal su kaçağı tespit cihazımız, kameralı tespit cihazının yanı sıra uzman kadromuzla gelip kırma dökme yapmadan su kaçağını bulup onarıp teslim edelim. Siz değerli müşterilerimiz bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

 

 

Su Kaçağı Tespit Edilirken Faydalandığımız Çalışma Ekipmanlarımız Ve Metotlarımız

  1. Akustik (sese duyarlı) Dinleme Tespit Cihazı ; Bu cihazımız temiz su tesisatında yani musluktan akan suyumuzun sıcak veya soğuk geçtiği tesisatı baştan sona dinlememizi ve yerini saptamamızı sağlar.
  2. Nem ölçme cihazı ile su kaçağı tespiti ; Cihazımız neme duyarlı ,nem değerlerini göstermeye kaçağı bulmaya yardımcı bir cihazdır.
  3. Kamera ile su kaçağı tespit cihazı ; Kamera sistemimiz ise boru içinde ki sorunları kaçakları görüntülemeye su kaçak tespitini yapamaya sağlar.
  4. Termal kamera ile su kaçağı tespiti ; Sıcak su hattında ki kaçakları yüzeyden görüntülemek için su kaçağı tespitinde kullanılmaktadır.

Not : Su kaçağı Tespiti yapılabilmesi için bu cihazların hepsi mevcut olmak zorundadır.

Batı Tesisat olarak evlerinize zarar vermeden tüm arıza işlerinizi gerçekleştirmekteyiz.Profesyonel ekibimiz ile siz değerli müşterilerimiz için sürekli yenilikleri takip edip müşteri memnuniyetini hayat felsefesi haline getirdik.Ekibimiz 7/24 haftanın her günü hizmet vermektedir.Sizlerde profesyonel bir ekip yardımı istiyorsanız bizlere ulaşınız.Bizlere Google web sayfamızdan,İnstagram ve Whatsaap ihbar hattımızdan ulaşabilir bilgi alabilirsiniz.

 

BATI TESİSAT OLARAK NERELERDE HİZMET VERİYORUZ.?

VİZE SARAY KAPAKLI ÇERKEZKÖY ÇORLU TEKİRDAĞ SİLİVRİ ve TÜM KÖYLERİNE HİZMET VERMEKTEYİZ.

 ÇALIŞMA SAATLERİMİZ NEDİR?

 Profesyonel ve Eğitimli Kadromuz İle Siz değerli Müşterilerimize 7-24 HİZMET VERMEKTEN Gurur Duyarız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment